Pomidory cherry, pomidorki koktajlowe, uprawa pomidorów w domu.

Pomidory cherry znane w Polsce lepiej jako pomidory koktajlowe, należą do pomidorów drobnoowocowych. Ze względu na swoją wielkość oraz kształt, chętnie wykorzystuje się jako dodatek do potraw oraz ich dekorację. Przypominają one miniatury pomidorów. Mają także nieco inne wymagania, niż ich więksi kuzyni. Odznaczają się także większą odpornością na choroby.

Ze względu na swoje rozmiary, pomidory koktajlowe możemy uprawiać na niewielkim poletku, balkonie oraz tarasie. Pomidory cherry dają spory plon zarówno w uprawie gruntowej, jak również w pojemnikowej. W miejscu słonecznym odznaczają się dużą ilością plonów.

Podczas sadzenia pomidorów cherry powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by stanowisko, w którym je posadzimy było nasłonecznione oraz zaciszne. Możemy posadzić je zarówno pod gołym niebem jak i pod osłonami. Pomidory lubią słońce, jednak należy pamiętać, że jeżeli narażone są na ciągłe działanie promieni słonecznych, to należy im się jeszcze więcej uwagi, ponieważ są szczególnie narażone na oparzenia liści oraz uschnięcie. Z tej przyczyny należy je doglądać.

Niskie temperatury hamują wzrost pomidora oraz jego rozwój. Niewielkie przymrozki natomiast mogą spowodować jego obumarcie. Optymalna temperatura dla pomidora wynosi zazwyczaj ponad 20 stopni. Gleba w której posadzimy pomidory powinna być żyzna, lekka, przepuszczalna oraz dość zasobna w składniki pokarmowe. W uprawie amatorskiej wykorzystuje się zazwyczaj tor przemieszany wraz z ziemią ogrodową, kompostem oraz piaskiem. Możemy również zainwestować w specjalistyczne podłoże, przeznaczone dla pomidorów oraz papryki. Zakup ten jest szczególnie opłacalny gdy uprawiamy dość mało pomidorów.
Pomidory koktajlowe szczególnie odczuwają niedobór boru, który może powodować ich choroby oraz podatność na szkodniki. Z tego powodu warto zadbać o to, by ziemia, w której posadzimy pomidory była bogata w składniki odżywcze. Możemy być pewni, że dzięki temu pomidory będą rosły prężnie i dawały piękne plony.

podoslonami.pl

Comments Closed

Comments for this post are now closed.