Sprężarki śrubowa, osuszanie budynków po zalaniu

Na rynku dostępne są różnego rodzaju sprężarki, warto wspomnieć o trzech typach. Sprężarki tłokowe, sprężarki śrubowa oraz sprężarka obrotowa łopatkowa. Sprężarka tłokowa jest jedną z najstarszych typów sprężarek w ogóle. Mimo sporego stażu nadal odznacza się dużą wszechstronnością oraz wydajnością. Tłok sprężarki działa w ten sposób, że przesuwany jest w cylindrze przez korbowód oraz wał korbowy. Sprężarki tłokowe podzielić możemy jeszcze na sprężarki obustronnego działania oraz jednostronnego. Możliwości zastosowania tego typu sprężarek w zasadzie są nieograniczone. Dobrze radzą sobie one sprężając powietrze oraz gazy, w których powodują minimalne przemiany. Jest to jedyny typ sprężarek, który pozwala na uzyskanie wysokiego ciśnienia powietrza, przez co używa się je w aparatach do oddychania. Dostępne są różne konfiguracje sprężarek tłokowych sprawiają, że używane są również w butlach czy obwodach nadmuchu powietrza.

Kolejny typ to sprężarki śrubowa, jest to rodzaj sprężarki wyporowej, w której tłoki stanowią śruby. Urządzenia tego typu są często używane obecnie. Ich główny składni stanowią wcześniej wspomniane śruby, które tworzą wirnik Współczynnik sprężenia śruby uzależniony jest od jej długości oraz profilu, jak również postaci króćca wlotowego. Gdzie używa się tego typu sprężarek? Często w sprężarkach śrubowych ComAir. Sprężarki śrubowe chętnie stosowane są w przemyśle, napojach, browarach, szpitalach czy samochodach.

Ostatnim z rodzajów sprężarek jest sprężarka obrotowa łopatkowa. Oparta jest ona na wypróbowanej tradycją technologii. Sprężarka łopatkowa napędzana jest bezpośrednio przez wirnik. Jej niewątpliwą zaletą jest praca przy niskiej prędkości oraz niezawodność. Składa się ona z wirnika, który jest w ciągłym ruchu i posiada liczne szczeliny na całej długości. Pracujące łopatki na filmie olejowym obracają się wewnątrz cylindrycznego stojaka. Wirnik pracuje nieustannie. Tego rodzaju sprężarki stosowane są w pneumatyce, laboratoriach, stomatologii czy robotach.

Comments Closed

Comments for this post are now closed.